KPSS Vatandaşlık Kitabı Tanıtım Videosu


SORULARLA VATANDAŞLIK

            ÖSYM’nin soru sistemine uygun bir şekilde hazırlanmış sorulardan oluşan bu çalışma, KPSS Vatandaşlık dersine çalışmayı kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Sorularla Vatandaşlık kitabı, KPSS vatandaşlık dersi için sadece soru-cevaplarla konu anlatımı tekniğinin kullanıldığı ilk çalışma diyebiliriz. Hem konu öğrenmek hem de konu tekrarı yapmak için kesinlikle başvurulması gereken bir kitap. Ayrıca kitapta çeşitli kurumlar tarafından yapılan mülakatlarda Anayasa ve İdare hukuku kapsamında karşınıza çıkabilecek pek çok soruya da yer verilmiştir.
Kitabın sistematiği hakkında biraz bahsedecek olursak; KPSS Vatandaşlık müfredatında yer alan bütün konuların sistematik bir şekilde ayrı ayrı başlıklar halinde, soru ve cevaplarla öğretilmesi hedeflenmektedir. Konu başlarında yer alan tablolu konu özetleri, konunun genel hatları ile hatırlanmasını sağlamaktadır. Görsel hafızaya hitap eden tablolu özetlerin ardından o konuya ilişkin KPSS’de çıkması muhtemel bütün soru ve cevaplara yer verilmiştir. Ayrıca konuya ilişkin önemli bilgiler tablolar içinde önemli uyarılar şeklinde verilerek o konunun bütün hatları ile öğrenilmesi hedeflenmiştir.
Bugüne kadar KPSS ve diğer Kurum sınavlarında çıkmış bütün sorular göz önünde bulundurularak, ÖSYM’nin sınav sistemine uygun bir şekilde hazırlanmış olan bu çalışma ile Temel Hukuk, Anayasa Hukuku ve İdare Hukuku sorularında 9’da 9 yapmak artık çok kolay…

Toygar ÇETİN

Please follow and like us:
error

Hoşunuza gitti mi? Lütfen başkalarının da görmesine yardım edin...