“Tablolarla KPSS Vatandaşlık Ders Notları Konu Anlatım Kitabı” ve “Tablolarla KPSS Vatandaşlık Soru Bankası” Tanıtım Yazısı

Tablolarla KPSS Vatandaşlık Ders Notları“, en iyi kpss vatandaşlık konu anlatım kitabı diyebiliriz. Kitap “vatandaşlık dersi nasıl daha eğlenceli ve çalışması kolay hale getirebilir” sorusunun cevabını bulmaya çalışarak hazırlanmıştır.  Kitabın tamamı özenle hazırlanmış tablolardan oluşmaktadır. Tablolar turkuaz rengi ile renklendirilmiştir. Renklendirmeye ilişkin bkz.

KPSS Vatandaşlık TV adlı youtube kanalımızda (kanalın adına tıklayarak ulaşıp abone olabilirsiniz) kitaba ilişkin bir tanıtım videosu hazırladık ve paylaştık .

Kitabın ilk sayfasından son sayfasına kadar konular sistemli bir şekilde ele alınmış. Vatandaşlık dersi kapsamında anlatılan Temel Hukuk Bilgisi, Anayasa Hukuku ve İdare Hukuku ile ilgili KPSS’de çıkması muhtemel bütün konular kapsamlı ve bol örneklerle, tablolar içine yerleştirilmiştir. Örnekli konu anlatımına ilişkin bkz.

Cümlelerdeki önemli noktalar altı çizilerek, koyu yazılarak vurgulanmıştır. Kitapta sıkıcı uzun paragraflardan mümkün olduğunca kaçınılmış. Uzun sıkıcı paragraflar yerine tablolarla maddeleştirilerek konular anlatılmıştır.

Kitabın Anayasa Hukuku bölümü gerek kurum sınavları gerek KPSS A Grubu Alan sınavındaki Anayasa Hukukunda anlatılan konuları kapsayacak şekilde hazırlandığını belirtmek gerekir. Kitabın içeriğine ilişkin şu örnekler verilebilir:

Kitabın içerisinde hiçbir soruya yer verilmemiştir. Çünkü konu tekrarı için hazırlanan sorular sistematik bir şekilde “Tablolarla KPSS Vatandaşlık Soru Bankası” kitabında yer almıştır. Her iki kitap birbirini tamamlayıcı niteliktedir. “Konu anlatım kitabından” konular çalışıldıktan sonra hemen konu dağılımına göre hazırlanmış olan “Soru Bankası“ndan sorular çözülerek konuların pekiştirilmesi mümkündür. “Soru Bankası“nın tamamen “konu anlatımı kitabı“nın sistematiği ile paralel olması çok büyük bir öneme sahiptir. Çünkü konuları çalıştıktan sonra hemen pekiştirmek adına o konu ile ilgili doğrudan sorular bulmak bugün vatandaşlık ile ilgili hiçbir kitapta mümkün değildi. “Tablolarla Vatandaşlık Soru Bankası” kitabı ile artık mümkün hale gelmiştir. Buna ilişkin söyle bir örnek vermek mümkündür:

İçindekiler kısmında da görüldüğü üzere, “siyasi partiler” konusu “Tablolarla KPSS Vatandaşlık Ders Notları” kitabından çalışıldıktan sonra, hemen “Tablolarla Vatandaşlık Soru Bankası” kitabı açılarak o konu ile ilgili çıkabilecek yaklaşık 20 soru hemen çözülürse, konu çok rahat bir şekilde anlaşılacaktır.

Ayrıca “Tablolarla Vatandaşlık Soru Bankası” kitabında toplamda 800 adet soru bulunmaktadır. Sorular ÖSYM formatına uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Soru hazırlanırken konu tekrarı yapmayı kolaylaştırmaya yönelik bir sistematik uygulanmıştır. Kitapta yer alan soruların sistematiğine ilişkin aşağıdaki örneklere bkz.

Medeni Hukuk-Fiil Ehliyeti
Yüksek Mahkemeler- Yargıtay-Danıştay-YSK

Tablolarla Vatandaşlık Soru Bankası” kitabında 23 adet Bulmaca bulunmaktadır. Bulmacaların soru çözümünü hem keyifli hale getireceğini hem de konu tekrarını sağlayacağını söyleyebilir. Bulmacalarda yer alan soruların ÖSYM formatına uygun olduğunu belirtmek isterim. Bulmacaların hemen arkasından cevaplara ve çözüme yer verildiği için kontrol edilmesi çok kolaydır. Bulmacalara ve çözümüne ilişkin örnek için bkz.

Tablolarla KPSS Vatandaşlık Ders Notları” ve “Tablolarla Vatandaşlık Soru Bankası” kitaplarını şu sitelerden tedarik edebilirsiniz:

https://www.kitapsec.com/Products/KPSS-Tablolarla-Vatandaslik-Ders-Notlari-4T-Yayinevi-389577.html

https://www.4tyayinevi.com/index.php?route=product/product&product_id=255

https://www.4tyayinevi.com/index.php?route=product/product&product_id=256

https://www.kitapsec.com/Products/KPSS-Tablolarla-Vatandaslik-Soru-Bankasi-4T-Yayinevi-389579.html

https://www.kitapsec.com/Products/KPSS-Vatandaslik-Denemeleri-4T-Yayinevi-367167.html

https://www.kitapsec.com/Products/Sorularla-Vatandaslik-4T-Yayinevi-352820.html

Please follow and like us:
error

Hoşunuza gitti mi? Lütfen başkalarının da görmesine yardım edin...